Limonine cakepopsicles z malinovim prelivom
Recept za limonine cakepopsicles z malinovim prelivom je še eden v nizu mojih receptov, ki jih ne morem prehvaliti. Vem, da se to bere malce samovšečno, ampak okusi so preprosto fantastični! Gre za preplet rahlo kislega limoninega biskvita, ki v sredi skriva sladko-kislo malinovo polnilo, vse skupaj pa dopolni obliv iz bele čokolade. Prijetno ohlajene so odlična poletna sladica za piknike in zabave. Še več mojih receptov za cakepopsicles in cakepopse najdete TUKAJ.
Limonine cakepopsicles z malinovim prelivom
Recept za limonine cakepopsicles z malinovim prelivom je še eden v nizu mojih receptov, ki jih ne morem prehvaliti. Vem, da se to bere malce samovšečno, ampak okusi so preprosto fantastični! Gre za preplet rahlo kislega limoninega biskvita, ki v sredi skriva sladko-kislo malinovo polnilo, vse skupaj pa dopolni obliv iz bele čokolade. Prijetno ohlajene so odlična poletna sladica za piknike in zabave. Še več mojih receptov za cakepopsicles in cakepopse najdete TUKAJ.
Moje recepte lahko spremljate tudi na Instagramu (klik, klik)
Za polnilo cakepopsicles sem izbrala BAM malinov preliv, ki ga najdete TUKAJ. Gre za precej nov izdelek, ki pa je ob prvem okušanju postal nepogrešljiv pri moji pripravi sladic. Podoben je marmeladi, ampak ni tako zelo sladek, je gost, ampak vseeno ravno prav tekoč, da sem ga uporabila tudi za pripravo koktajla (klik za recept). S kodo BAM10 ga lahko pri Mojačokolada.si kupite z 10% popustom (velja na celoten nakup).
Še več receptov za cakepopsicles (za recept kliknite na obarvano ime sladice):
TEŽAVNOST
KOLIČINA
ČAS PRIPRAVE
SESTAVINE
Za limonin biskvit:
- 3 manjša jajca
- 100 g sladkorja v prahu
- 70 ml mleka
- 70 ml olja
- sok 1/2 limone
- 150 g gladke bele moke
- 6 g pecilnega praška
- limonina lupinica
Za limonino maso:
- približno 400 g limoninega biskvita
- sok 1,5 sveže iztisnjene limone
- 4-5 žlic mascarponeja
Za polnilo:
- 150-200 g BAM malinovega preliva
Za čokoladni obliv:
- 300 g BAM bele čokolade v kapljicah
- 2-3 žličke kokosovega olja
POSTOPEK PRIPRAVE
Za limonin biskvit:
- Jajca ločimo na rumenjake in beljake. Rumenjake s sladkorjem stepamo na najvišji hitrosti približno 15 minut, da dobimo svetlo in puhasto maso. Volumen se mora zelo povečati.
- Prilijemo mleko, olje in sveže iztisnjen limonin sok. Eno minuto stepamo na srednji hitrosti, da se sestavine povežejo med seboj.
- Dodamo presejano moko pomešano s pecilnim praškom in limonino lupinico. Stepamo počasi, na najnižji hitrosti, da se moka poveže z ostalimi sestavinami in da dobimo maso brez grudic.
- Na koncu s pomočjo lopatke umešamo beljake, stepene v čvrst sneg. Umešamo jih na rahlo, zato da biskvitna masa ostane zračna.
- Pripravljeno maso vlijemo v okrogel pekač za torte. Če uporabimo pekač premera 24 cm, se limonin biskvit peče približno 30 minut na 180 °C. Odvisno od pečice.
- Če je pečen, preverimo s palčko, ki jo potisnemo na sredino biskvita. Če na palčki ni ostankov mase, ga lahko vzamemo iz pečice.
Za limonino maso:
- Ohlajen biskvit nadrobimo na mrvice. Preden ga zmešamo z mokrimi sestavinami, ga petino odvzamemo, za primer, če bo masa na koncu premokra.
- K biskvitu dodamo sveže iztisnjen limonin sok in mascarpone, ki ga dodajamo postopoma, zraven maso “gnetemo” in preverjamo kako sočna je.
- Masa je popolna takrat, ko se nam med oblikovanjem kroglic ne oprijema več dlani, ampak je še vedno mehka in sočna.
- Če je masa zbita, dodamo še malo limoninega soka ali mleka. Če je premokra, dodamo biskvit, ki smo ga prihranili na začetku.
- Med pripravo moramo maso nujno poskusiti in po potrebi spremeniti razmerje med sestavinami, da ustreza našemu okusu. Po želji lahko dodamo tudi sladkor v prahu.
- Ko je masa pripravljena, jo nadevamo v silikonske modelčke za pripravo lučk oziroma cakepopsicles (fotografijo modelčka najdete TUKAJ). Najprej prekrijemo samo dno modelčka in stranice ter v maso nežno zapičimo lesene palčke. Na sredino dodamo malinov preliv.
- Modelčke damo za 2 uri v skrinjo, da se masa strdi. Ko je strjena, modelčke do vrha napolnimo s preostankom limonine mase. Poravnamo jo kar s prsti, tako da je na vrhu lepo gladka in enakomerno visoka.
- Nato damo modelčke še za 2 uri v skrinjo. Ko so limonine cakepopsicles z malinovim prelivom strjene, jih vzamemo iz modelčkov in oblijemo s čokolado
Za čokoladni obliv:
- Najprej nad paro raztopimo 220 g bele čokolade v kapljicah skupaj s kokosovim oljem. Ko se čokolada raztopi, jo umaknemo iznad pare ter vanjo vmešamo še preostalih 80 g čokoladnih kapljic.
- Količino čokolade oziroma olja po potrebi prilagodimo, zato da je čokolada ravno prav gosta za oblivanje.
- Stopljeno čokolado nato prelijemo v visok in ozek kozarec. Za oblivanje naj bo čokolada mlačna ali rahlo topla, cakepopsicles pa dobro ohlajene (lahko tudi malce zmrznjene).
- Previdno jih pomočimo v stopljeno čokolado in malce potresemo, da odvečna čokolada odteče.
- Ko se čokolada popolnoma strdi, lahko limonine cakepopsicles z malinovim prelivom previdno položimo na papir za peko.
- V hladilniku jih lahko hranimo do 5 dni.
DODATNI NASVETI
- Limonin biskvit je veliko bolj aromatičen, če namesto navadnega olja uporabimo ekstra deviško oljčno olje z limono. Jaz sem ga uporabila pri receptu, ki ga najdete TUKAJ.
- Za redčenje čokolade vedno uporabim ekstra deviško kokosovo olje.
Potem dejansko rabimo 6 modelčkov za lučke?
Odvisno od tega kako velike modele imate. Jaz imam za 2, 4 in 8 lučk. Lahko delate tudi samo z enim model, ampak potem traja malce dalj časa, ker ga je treba večkrat napolniti.
Pozdravljena,
s čim lahko nadomestimo BAM malinov preliv?
Pozdravljeni,
Tudi mene zanima s čim lahko nadomestimo BAM malinov preliv?
Hvala, Leja
Pozdravljeni, z malinovim pirejem, ki pa ga morate zgostiti ali pa dodati želatino.
Pozdravljena
Mene pa zanima kam položiti da se čokolada strdi
Pozdravljeni, oblivam tako mrzle, da se čokolada strdi že po minuti držanja v rokah. Sicer pa na papir za peko.
Živijo, nazadnje, ko sem tole ustvarjala so mi lučke po tem, ko se odtalijo oblite v čokolado zelo “zašvicale”. Je to normalno ali lahko kako preprečimo?
Živjo, po mojih izkušnjah je to odvisno od treh dejavnikov: 1. pri sadnih nadevih prej “zašvicajo” kot pri čokoladnem polnilu, 2. zelo je treba paziti na temperaturo (jaz jih dobro ohladim, najpogosteje v skrinji, nato jih pa takoj po oblivu vrnem v hladilnik, ne čakam, da oblijem vse lučke, ampak jih takoj dam v hladilnik), 3. imam dva hladilnika, eden je srednji cenovni rang, eden je pa višji cenovni rang in če jih po oblivanju dam v hladilnik, ki je višjega cenovnega ranga, mi ne “zašvicajo”, ker v samem hladilniku ni nobene vlage in je na splošno vrhunski. V tistem, ki je srednjega ranga, se pa včasih že na steni hladilnika naberejo drobne kapljice in če gredo potem notri še lučke, mi “zašvicajo”.
Tako da to so moja laična opažanja. Sem “naštudirala”, da če pazim pri temperaturi in jih dam v “pravi hladilnik”, potem nimam kondenza na lučkah. 🙂